اف تی اپیک تلفیق سرگرمی، کسب درآمد و تکنولوژی

77-brian-tracy-quotes

برایان تریسی کیست؟

برایان تریسی کیست؟

18 کتاب برتر برایان تریسی که باید بخوانید | بهترین کتابهای برایان تریسی

 

برایان تریسی (Brian Tracy) یکی از تواناترین و معروف‌ترین سخنرانان دنیا است. فردی موفق با مسیری پر فراز و نشیب در زندگی که می‌تواند برای هرفردی انگیزه بخش باشد. تریسی نویسنده‌ خلاقی است که در زندگی خود تجربه‌های زیادی کسب کرده است. از پرفروش‌ترین آثار او می‌توان به کتاب “قورباغه ات را قورت بده” اشاره کرد. سخنرانی‌های انگیزشی تریسی در زمینه‌ کشف استعدادها و تقویت پتانسیل‌های شخصی، الهام بخش هزاران نفر در نقاط مختلف جهان بوده است. اغلب سمینار‌ها و کتاب‌های وی حول موضوعات تقویت انگیزه، تعیین اهداف، تمرکز ذهن و مدیریت زمان متمرکز شده‌اند. با مطالعه‌ زندگی شخصی و حرفه‌ای این نویسنده، تاجر و سخنران موفق می‌توانید با ابعاد شخصیت او بیشتر آشنا شوید.

6 راهکار برایان تریسی برای بهبود استراتژی های بازاریابی - پرورش افکار

برایان تریسی زاده شارلوت تاون در جزیره‌ پرنس ادوارد کانادا، سال ۱۹۴۴ میلادی است. وی در خانواده‌ای با ناتوانی‌های مالی به دنیا آمد. با وجود این، خانواده‌ تریسی انسان‌هایی اخلاق مدار و درستکار بودند.  شنیدن مداوم جملاتی همچون پول نداریم” و “ما نمی‌توانیم هزینه‌ آن را بپردازیم”  برایان کوچک را در این فکر فرو می‌برد که چرا کیفیت زندگی پایین‌تری نسبت به دیگران دارند. در نهایت، این ابهامات، دغدغه‌ها و نیازهای زندگی او را ناچار به ترک تحصیل در دوران دبیرستان نمود. او در این مرحله از زندگی برای کسب درآمد به کارهای مختلفی مشغول شد. شستن ظروف و نظافت در هتل‌ها و رستوران‌ها، کار در کارخانه‌ چوب‌بری و کار فصلی در مزارع از جمله مشاغل طاقت‌فرسایی بود که برایان به آن‌ها روی آورده بود.

زندگی شخصی برایان تریسی

تریسی در سال ۱۹۷۹ با همسرش باربارا تریسی ازدواج کرد. این زوج هم اکنون دارای چهار فرزند هستند و در سن دیگو در ایالت کالیفرنیا اقامت دارند.

برایان تریسی و سفرهای دور دنیا

 

در اوایل جوانی، برایان ۲۰ ساله که به قدر کافی زندگی نکرده بود، دل به دریا می‌زند و با پس‌اندازی که از کارهای روزانه جمع کرده بود، تصمیم به مسافرت می‌گیرد. او که همیشه رویای سفر داشت، برای اولین بار در زندگی خود پا به آمریکای شمالی گذاشت و پس از سفر در سراسر این مناطق، به سمت قاره‌ اروپا حرکت کرد. کار در کشتی­‌های باری او را با بسیاری از نقاط مختلف دنیا آشنا کرد. کشورهای فرانسه تا اسپانیا و تنگه‌ جبل الطارق را با دوچرخه پیمود و سپس به سمت کشورهای آفریقایی حرکت کرد. برایان در سال­‌های جوانی بیش از سن خود آموخت و با افراد زیادی آشنا شد. پروفسور آلبرت شوایتزر از بزرگانی بود که در سفر به آفریقای جنوبی با وی همسفر شد. در طول این سال­ها برایان زندگی پرفرازو نشیبی داشت و حتی بارها از خطر مرگ نجات یافت. برایان جوان پس از دو سال زندگی در ژوهانسبورگ بازهم پا در مسیر پرهیجان سفر نهاد. او مدت کوتاهی در لندن مشغول به کار شد و راه خود را به سمت مناطق اروپا و خاورمیانه در پیش گرفت. پس از سفر به کشورهای هند، مالزی و سنگاپور به تایلند رسید و به مدت دوسال در این کشور کار کرد.

28 Brian Tracy Quotes On Motivation and Success (2021)

تغییر مسیر زندگی

برایان تریسی در طول این سال‌ها به بیش از ۸۰ کشور دنیا سفر کرد و در نهایت پس از گذر از سفرهای طولانی و طاقت­ فرسا شغل فروشندگی را انتخاب کرد. برای فروشندگی دیگر نیازی به سفر و کار در نقاط مختلف دنیا نداشت و این، کار را برای او راحت‌تر کرده بود. درآمدی که از این شغل عایدش می‌شد، به نسبت بهتر بود؛ اما بازهم برای برایان راضی کننده نبود. در واقع او همیشه خود را با بهترین‌ها مقایسه می‌کرد و سعی در پی بردن به راز موفقیت آن‌ها داشت. در نهایت پاسخ سوال خود که چرا دیگران از من جلوتر هستند، را این‌گونه یافت: “‌چون آن‌ها از روش‌های دیگری استفاده می‌کنند. “حال، برایان هدف خود را تعیین کرده بود؛ “کسب عنوان موفق‌ترین فروشنده”

بهره‌مندی از تجارب افراد موفق

برایان برای موفقیت در فروش‌، هرآنچه را که در توان داشت، به کار گرفت. او در این مسیر با افراد موفق بسیاری مشورت کرد و به طور مستمر در این زمینه به مطالعه پرداخت. در نهایت پس از زمان کوتاهی درآمد حاصل از فروشش به میزان قابل توجهی افزایش یافت. تلاش‌های برایان تا جایی ادامه یافت که در نهایت عنوان بهترین مدیر فروش را کسب کرد. تسلط بالا در امر فروش، او را به سمت مشاغل حرفه‌ای‌تری نظیر توسعه‌ املاک، تجارت و بازاریابی سوق داد. اشتیاق و تلاش برایان در این مسیر او را به منصب مدیرعاملی یک شرکت توسعه با دارایی ۲۶۵ میلیون دلار  و فروش سالیانه ۷۵ میلیون دلار رساند.

برایان تریسی | 20 جمله تکان دهنده و مهم ترین توصیه موفقیتش چیست؟

یادگیری از بهترین‌­ها

روحیه‌ کنجکاو و خستگی‌ناپذیر برایان تریسی از او شخصیتی ساخته که در تمام مدت زندگی خود درحال یادگیری بوده است. او در بسیاری از زمینه‌ها به طور مداوم در حال مطالعه است. تاریخ، اقتصاد، فیزیولوژی، روانشناسی و بسیاری مباحث دیگر از علایق برایان است. به عقیده­ی او هیچ عاملی نمی‌تواند او را از یادگیری بازدارد.

برایان تریسی:

“انسان در هر سنی و موقعیتی از زندگی که قرار دارد، می‌تواند زندگی خود را تغییر دهد.”

این جمله‌ معروف تریسی، خود محرکی بود تا برایانی که در نوجوانی تحصیلات دبیرستان را رها کرده بود، در ۳۰ سالگی در یکی از معتبرترین دانشگاه‌های عصر خود، به ادامه تحصیل بپردازد. برایان تریسی تحصیلات خود را از سر گرفت و از دانشگاه آلبرتا در رشته‌ مدیریت فارغ التحصیل شد. پس از این دوره، مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز از دانشگاه کلمبیا دریافت نمود. در نهایت در سال ۱۹۸۱تصمیم گرفت هرآنچه را که آموخته است، در قالب یک سیستم جامع خودیاری برای رسیدن به موفقیت در اختیار دیگران قرار دهد؛ ایده‌ای که پس از شرکت در سیمنارهای متعددِ بدون بازده، نامفهوم و توخالی به وجود آمد. هر فردی که در زندگی به دنبال موفقیت است، محال است با کتاب‌ها و سیمنارهای برایان تریسی غریب باشد. در واقع او تجربیات خود را که حاصل خلاقیت‌ها، تصحیح و انجام خطاهای پی در پی، مطالعات و سخت کوشی‌های مداوم است، در اختیار هرفردی که خواهان موفقیت باشد، قرار می‌دهد.