اف تی اپیک تلفیق سرگرمی، کسب درآمد و تکنولوژی

یکی از معروف ترین بازیگران هالیوود و حال حاضر دنیای بازیگری که افتخارات بسیار زیادی هم در این رشته کسب کرده ویل اسمیت است.

 

ویلارد کارول اسمیت دوم (انگلیسیWillard Carroll Smith II؛ زادهٔ ۲۵ سپتامبر ۱۹۶۸) بازیگر، تهیه‌کنندهٔ فیلم و رپر آمریکایی است.[۵] او برندهٔ یک جایزهٔ گلدن گلوب و چهار جایزهٔ گرمی شده و همچنین نامزد دریافت پنج جایزهٔ اسکار بوده‌است.

 

اسمیت با بازی در فیلم جوخه انتهاری درخشش بسیاری داشت . وی در این فیلم همبازی مارگو رابی بازیگر سرشناس استرالیایی بود که او نیز با بازی در این فیلم نظر منتقدان را بهخود جلب کرده بود.

 

اسمیت برای بازی در نقش بوکسور محمد علی در فیلم علی (۲۰۰۱) و دلال سهام کریس گاردنر در فیلم در جستجوی خوشبختی (۲۰۰۶) نامزد دریافت جایزهٔ اسکار بهترین بازیگر مرد شد. او در سال ۲۰۲۱ برای به تصویر کشیدن ریچارد ویلیامز در فیلم درام شاه ریچارد برندهٔ جایزهٔ گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد شد.

 

 

ویل اسمیت دارای یک خانواده چهار نفره است که تمام اعضای خانواده بازیگر هستند . پسر ویل نیز نقش های کلیدی در فیلم های هالیوودی بازی کرده است و همچنین در فیلم پسر کاراته باز همبازی جکی چان بوده است.

 

فوربز در سال ۲۰۱۳ اسمیت را پول‌سازترین ستارهٔ جهان معرفی کرد.در آوریل ۲۰۰۷ نیوزویک او را «قدرتمندترین بازیگر هالیوود» نامید. فیلم‌های او تا سال ۲۰۱۹ بیش از ۹.۳ میلیارد دلار در گیشهٔ جهانی فروش داشته‌اند.

 

گردآورنده : محمد رستمی

دیدگاهتان را بنویسید